Big Band Uniwersytetu Zielonogórskiego

Big Band Uniwersytetu Zielonogórskiego

W swoim dorobku artystycznym orkiestra ma koncerty w Zielonej Górze, w kraju i za granicą. Koncertowała ze znanymi muzykami sceny jazzowej między innymi: Piotrem Baronem, Janem Ptaszynem Wróblewskim, Ewą Urygą, Urszulą Dudziak, Markiem Balatą, Maciejem Sikałą, Zbigniewem Lewandowskim, Piotrem Wojtasikiem, Grzegorzem Nagórskim, Krzysztofem Kiljańskim, Mikem Russellem, Ralfem Rickertem, Wojciechem Karolakiem, Priscillą Jones, Nickym Brownem, Zbigniewem Namysłowskim, Jackiem Namysłowskim, Ingą Lewandowską, Kubą Stankiewiczem, Piotrem Wromblem, Brianem Fentress, Marcią Walder-Thomas, Ingrid Diem, Anną Serafinską, Januszem Szromem, Emilem Kowalskim, Cezarym Paciorkiem, Dominikiem Bukowskim.

Najważniejsze koncerty orkiestry to: Festiwal „JAZZ NAD ODRĄ”, Międzynarodowe Spotkania Jazzowe w Głogowie, koncerty w Hamburgu, SOPOT MOLO JAZZ FESTIWAL, BIG BAND MEETING we Wrocławiu, „OLD JAZZ MEETING”, BIG BAND FESTIWAL w Nowym Tomyślu, Bydgoszcz Big Band Festiwal, koncerty z cyklu „Big Band Uniwersytetu Zielonogórskiego i Przyjaciele”, „Big Band Jazz Meeting” w Zielonej Górze, koncerty w Szwecji, cykl koncertów w Polsce „KOLĘDY NA JAZZOWO”, koncerty w ramach „JAZZ PIKNIK” w Warszawie, koncerty w ramach festiwalu „MAZURSKA FIESTA JAZZOWA” w Giżycku, SWINGIN SAXONIA (Niemcy), „Kolędy dla Świata”, który odbył się w Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku (koncert zaaranżowany przez J. Szymaniuka został zarejestrowany przez TVP2 i emitowany przez dwójkę oraz TV Polonia, a w maju 2005 ukazał się na albumie CD pt. „Pieśni Bożonarodzeniowe”), koncert „Kolędy Świata” w Bazylice w Pelplinie (koncert został zarejestrowany dla TVP 1, TV POLONIA i emitowany podczas Świat Bożego Narodzenia, ukazał się na płycie CD pt. ” Kolędy Świata”).

Big Band Uniwersytetu Zielonogórskiego wystąpił podczas Dnia Polskiego na Światowej Wystawie EXPO Saragossa 2008. Z orkiestrą zaśpiewała Urszula Dudziak oraz Mika i Kasia Urbaniak. Big Band jest laureatem wielu nagród i wyróżnień: dwukrotnie GRAND PRIX I miejsce, I miejsce, trzykrotnie II, oraz III miejsce na Festiwalu Big Bandów; dwie Złote Tarki oraz dwukrotnie wyróżnienia na Old Jazz Meeting Złota Tarka; nagroda specjalna 35 Festiwalu „Jazz Nad Odra”, nagroda dla najlepszego zespołu IV Ogólnopolskiego Przeglądu Młodych Zespołów Jazzowych i Bluesowych w Gdyni, II miejsce na Międzynarodowym Festiwalu SWINGIN’ SAXONIA; GRAND PRIX na Ogólnopolskim Festiwalu Big Bandów – Bydgoszcz Big Band Festiwal 2007.
Orkiestra ma w repertuarze standardy, aranżacje i kompozycje Jerzego Szymaniuka.

Big Band Dudziak Szymaniuk Utwory w formacie mp3:

The Jazz Tour

Del Sasser

Jersey Bounce

Lester Leaps In

 

^